Objavte nové trendy v bývaní, ktoré si pre nás pripravili interiéroví dizajnéri. 

Interiér v roku 2022 sa bude niesť v znamení zelene, prírody a udržateľnosti, ktorá pomáha k lepšiemu životnému prostrediu.
Minimalizmus sa dostáva do úzadia. Naopak farebný interiér s útulným charakterom sa stáva horúcou novinkou, ktorá by si mala udržať popredné miesta aj nasledujúce roky.
 

Udržateľnosť

Pre rok 2022 je udržateľnosť prioritou. Aj dizajnéri sa snažia pomôcť ekosystému v prírode. Vytvárajú dizajnérske kúsky, ktoré majú dlhšiu životnosť, sú praktické, recyklovateľné a predovšetkým ľahko udržateľné. Heslo roka 2022 je renovovať. „Trvalý štýl“ je jedinečný štýl, ktorý prospieva aj životnému prostrediu.

Multifunkčnosť

Už takmer dva roky dospelí aj deti musia doma pracovať, študovať, športovať a spoločensky sa vyžiť. Dizajnérov to inšpirovalo a začali byť pri zariaďovaní bytu viac kreatívni, pretože potrebovali do interiéru zahrnúť aj ostatné každodenné činnosti ako fitness, štúdium, prácu. Vytvorili nový trend – zónovanie. Ide o rozdelenie jednej miestnosti na niekoľko rôznych zón.

Krivky sú IN

Strohý nábytok s ostrými hranami je v roku 2022 minulosťou. IN sú zaoblené skrine, jedálenské stoličky, pohodlné pohovky s oblúkovým operadlom.

Vlnité krivky sú pôvabné a zmyselné.

Farebný hit 2022: Very Peri!

Rok 2022 bude dynamický. Vítaná je pestrosť a mixovanie vzorov.

Spoločnosť Pantone prehlásila tento rok jedinečnú Very Peri farbu za farbu roka. Ide o trendy modrú farbu s fialovo-červeným podtónom.

Very Peri symbolizuje nové obdobie plné optimizmu, odvážnych nápadov a kreatívneho myslenia.

V interiéri budú kraľovať pastelové „prírodné“ odtiene.

Interiér sa naplní farbami akými sú:

  • staroružová,
  • zelená (aj elegantná farba luxusného smaragdu),
  • kávová,
  • piesková,
  • svetlo fialová,
  • bledomodrá,
  • šedá.

Zdroj: facebook, tchibo, thedecortrends.com, remodelaholic.com, easil.com